Köprülü Kanyonu – Yeşilvadi, Akbaş Parkuru (21 Km)

Antalya – Alanya karayolundaki Serik ilçesini geçtikten sonra, Beşkonak istikametine yönelinir ki Köprü Çayın kenarından giden yol sizi nihayetinde Yeşilvadi mahallesine (evvelden köy idi) ulaştırır.

IMG_1085

 

Havanın açık, güneşli ve bir o kadar sıcak olduğu 05.06.2016-Pazar günü Antalya’da saat 08.00’da başlayan bir buçuk saatlik yolculuk neticesinde Yeşilvadi mahallesindeki başlangıç noktasına ulaşıldı.

IMG_1091

Konglomera kayaçlarında günboyu dere, tepe, çukur, düzlük, çalılık, makilik, ısırgan tarlası ayırt edilmeden gidildi ve hatta bu da yetmez denildi ki artık su dahi akmayan kuru dereden de aşağı bayağı inildi, uçuruma varıldı, inemeyince sola-sağa arayışla dik yamaçtan tökezleyerek de olsa iniş başarıldı ve akşam saat 18.15’de etkinlik sona erdi.

IMG_1192

 

IMG_1210

 

Bazıları bu 21 Km’lik parkuru yorucu olarak yorumlamış ise de doğa sporcularının çoğu için bir güzel gün daha nihayete erdi.

IMG_1146

 

 

Yazar: Mürşidin Demircan

mm
İktisatçı, maliye bilim uzmanı, serbest muhasebeci mali müşavir, bağımsız denetçi, turist rehberi, yürüyüş lideri, eğitimci, bilgisayar işletmeni, yazar. Kamu kurumlarında memur olarak görev yaptı. Özel sektörde SMMM, Turist Rehberi, Yönetici veya Koordinatör olarak çeşitli alanlarda çalıştı. Amatör olarak atletizm, halk oyunları, dağcılık ve doğa sporları ile fotoğrafçılıkla uğraştı. Yayınlanmış kitap, çeviri ve makaleleri bulunmaktadır. Skyrunning sporu ile ilgili eğitici seminer ve konferanslar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir