Akseki – Zehranın Müzesi, Çukurköy Köyü

IMG_1628

Antalya ili Akseki ilçesi Çukurköy Köyü’de yer alan Zehranın Müzesi, yakın geçmişin ziraat alet ve araçlarını barındırdığı gibi, köy ev yaşamının gerektirdiği alet ve edevatı da ihtiva etmekle, zengin bir görsel sunum arz etmektedir.

IMG_1627IMG_1607

 

IMG_1590

Yöresel folklor meraklısı olup ta, Akseki- Manavgat kara yolundan geçiyorsanız, Murtiçine ulaşıldığında Çukurköy Köyüne yönelmekle kara yolundan çok da uzakta olmayan bu köye ulaşırsınız ki, varacağınız köyün adı Çukurköy ise de, bu köy adına inat Torosların dikçe bir yamacında yeşillikler içerisinde, yaklaşık 800 m rakımda kuruludur.

IMG_1641

Yazar: Mürşidin Demircan

mm
İktisatçı, maliye bilim uzmanı, serbest muhasebeci mali müşavir, bağımsız denetçi, turist rehberi, yürüyüş lideri, eğitimci, bilgisayar işletmeni, yazar. Kamu kurumlarında memur olarak görev yaptı. Özel sektörde SMMM, Turist Rehberi, Yönetici veya Koordinatör olarak çeşitli alanlarda çalıştı. Amatör olarak atletizm, halk oyunları, dağcılık ve doğa sporları ile fotoğrafçılıkla uğraştı. Yayınlanmış kitap, çeviri ve makaleleri bulunmaktadır. Skyrunning sporu ile ilgili eğitici seminer ve konferanslar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir