Yukarı Gökdere – Kasnak Meşesi

Bugün 22.05.2016-Pazar günü, Antalya’dan iki saatlik bir yolculuğun neticesinde, Isparta İli sınırlarında bulunan Yukarı Gökdere’ye ulaşıldı. Köy bitimindeki baraj yanından, yağışlı bir havada saat 10.10 yürüyüşe başlandı ve akabinde tırmanışa geçildi. Bir yandan yağmur, diğer yandan gök gürültüsü ve ormanda ıslak zeminde ilerleyen adımlar. Yağmur dindiğinde öğle olmuş idi.

118

Çevrede envai türden çiçekler açmış, yeşilin birçok tonu ile gözler dinlenceye kavuştu. Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı’na ulaşıldığında, yaklaşık 1550 metrede mola verildi. Dönüş bir başka yönden, San Paulus Yolu olarak bilinen işaretli yoldan gerçekleşti. Köy kenarına geri dönüldüğünde saat 17.16 idi.

Yazar: Mürşidin Demircan

mm
İktisatçı, maliye bilim uzmanı, serbest muhasebeci mali müşavir, bağımsız denetçi, turist rehberi, yürüyüş lideri, eğitimci, bilgisayar işletmeni, yazar. Kamu kurumlarında memur olarak görev yaptı. Özel sektörde SMMM, Turist Rehberi, Yönetici veya Koordinatör olarak çeşitli alanlarda çalıştı. Amatör olarak atletizm, halk oyunları, dağcılık ve doğa sporları ile fotoğrafçılıkla uğraştı. Yayınlanmış kitap, çeviri ve makaleleri bulunmaktadır. Skyrunning sporu ile ilgili eğitici seminer ve konferanslar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir